Visar 25–32 av 32 resultat
337. Skåp m intarsia, funkis, nyckelbricka saknas på en dörr, brukslitage. 1930-tal. H. 135 cm. B. 135 cm. D. 42 cm.
338. Soffa m 2 karmstolar, K-J stil. Ett ben på soffan lagat. Soffans h.95,5 cm. L. 215 cm.
339. Vitrinskåp med vitrindel. 1900-tal. H. 210 cm. B. 87,5 cm.
340. Pelarbord, eng.stil. H. 60,5 cm. Diam. 51 cm.
341. Pelarbord. H. 63,5 cm. B. 66 cm.
356. Stolar, 1 par. 1800-tal.
357. Stolar 6 st. Nyrokoko. Björk.
358. Hörnskåp 1900-tal med räfflade dörrar. Gust.stil. Kallstämplat: Taserud. H 192 cm. B. 90 cm.