Visar 73–92 av 92 resultat
311. Aluminiumstege Wibe.
316. Nattljusstake Skultuna Nr 56. Ljusstakar 3 st Skultuna Nr 40 H 8 cm och Ljusstake märkt 1853 LH. H 13 cm.
318. Bricka med mässingsljusstakar bl a Grillby
327. Viktsatser 2 st, varav en st ej komplett
328. Vaser 2 st, fågel, cloisonné, någon skada. H. 23 cm, 12 cm.
330. Parti mindre mässingsljusstakar, änglaspel mm
336. Bokhyllor, 2 st. Gust.stil. Brukslitage. H. 177 cm. B. 94 cm x 2 st, Dj. 45,5 cm.
337. Skåp m intarsia, funkis, nyckelbricka saknas på en dörr, brukslitage. 1930-tal. H. 135 cm. B. 135 cm. D. 42 cm.
338. Soffa m 2 karmstolar, K-J stil. Ett ben på soffan lagat. Soffans h.95,5 cm. L. 215 cm.
339. Vitrinskåp med vitrindel. 1900-tal. H. 210 cm. B. 87,5 cm.
340. Pelarbord, eng.stil. H. 60,5 cm. Diam. 51 cm.
341. Pelarbord. H. 63,5 cm. B. 66 cm.
356. Stolar, 1 par. 1800-tal.
357. Stolar 6 st. Nyrokoko. Björk.
358. Hörnskåp 1900-tal med räfflade dörrar. Gust.stil. Kallstämplat: Taserud. H 192 cm. B. 90 cm.
367. Bestick rostfria
368. Bestick NS mest Svensk Spets
369. Bestick rostfria
370. Bestick NS
381. Väggtavlor 2 st järn 11,5 x 23,5 brons 11,5 x 10 cm.