Visar 49–59 av 59 resultat
398. Lennart Kindgren. Blandteknik sign Lennart Kindgren 1967. Tavlans mått 67 x 49 cm.
399. Lennart Kindgren. Blandteknik sign Lennart Kindgren 1967. Tavlans mått 67 x 49 cm.
Guld
404. Halsband bismark doserad 18K. L 44 cm. Vikt 5,8 gram.
425. Bertil Bagare. Akvarell sign Bertil Bagare. Målad hösten 81 Marieberg. 43 x 52 cm.
428. Tavla tryck med motiv av Lena A Linderholm. Tavlans mått 53,5 x 72,5 cm
429. B O E Lundqvist, grafiskt blad. Sign Blqt 35/150. Motiv: delar av gamla Oxbacken Örebro. Bildmått 29 x 21 cm
430. Oljemålning. Otydbar sign. Duk 38 x 47 cm
451. Claes Folcker, grafiska blad 7st. Sign Claes Folcker. Örebromotiv
452. Tavla sign. Stig Hallmén -12. Tavlans mått 52 x 42 cm
453. Grafiska blad 2 st, otydbar sign. Tavlornas mått 42,5 x 61,5 cm.
454. Rune Rådsten. Oljemålning sign. Rune Rådsten. Duk 57 x 31,5 cm