Visar 25–35 av 35 resultat
228. Bord. H. 41 cm. L. 54 cm.
229. Pall. 1900-talets mitt. H. 44,5 cm. L. 49,5 cm. Djup 34,5 cm.
235. Vikskärm 3-delad. H. 178,5 cm. B. 134 cm.
236. Spegel, empirestil. 1800-talets andra hälft. H. 69 cm. B. 29 cm.
248. Spegel. Stolab. H. 130 cm. B. 51,5 cm.
249. Förgylld spegel. 1900-tal. H. 74 cm. B. 60 cm.
252. Hänghörnskåp, allmoge. H. 99 cm. B. 65 cm. Djup 45 cm.
260. Piedestal, stringmodell. Skada upptill. H. 60 cm.
263. Pallar 2 st. H. 30 cm. resp. 38,5 cm.
279. Förgylld spegel m trymå. H. 125 cm. (spegel). H. 70 cm. (trymå)
280. Soffa 3-sits. 1940-tal. L. 180 cm.