053. GRÖTFAT keramik. Enligt uppgift Anders Jakob Rödin 1865. Bruksslitage. H 10 cm diam 35 cm.
070. KERAMIKFÖREMÅL 3 st. Precolumbiansk. Sprickor förekommer.
117. PICKNICK Rörstrand.. Form nr 25 och kanna nr 127 med missfärgningar och krackeleringar.
120. ARABIA. Årskoppar tekoppar 1977 2 st, 1978, 1979 & 1981.