302. MARIANNE WESTMAN. 4 delar ”Mon amie” Kaffekopp 1 st, kaffefat 2 st och sockerskål. Rörstrand
303. ASIATIC PHEASANTS 8 delar och terrin, med nagg. Gustafsberg. Krackerlering och smånagg.
409. RÖRSTRAND. Vas. Signerad: CH. H. 21 cm och Vas Nittsjö med fotnagg. Signerad: JW. H. 25.5 cm
423. PAJFORM. ”Pottery Stoke on treat”, England. Diam. 31 cm.