Slutpris: 300 kr
Slutpris: 375 kr
Slutpris: 225 kr
Slutpris: 175 kr
Slutpris: 1 750 kr
Slutpris: 100 kr
032. LIISA KURKI Finland, Vas. Signerad: Liisa S 66 H. 14.5 cm
Slutpris: 425 kr
034. SKRIN, Trä, Allmoge. Gångjärn defekt och Lås saknas. H. 17 cm B. 32 cm Djup. 27 cm
Slutpris: 175 kr
Slutpris: 250 kr
Slutpris: 150 kr
Slutpris: 250 kr
Slutpris: 275 kr
Slutpris: 225 kr
Slutpris: 150 kr
Slutpris: 550 kr
Slutpris: 100 kr
Slutpris: 125 kr
045. GUSTAVSBERG. Kaffekoppar 12 st, assietter 12 st, sockerskål, gräddkanna. ”Blå Blom”.
Slutpris: 1 125 kr
Slutpris: 250 kr
047. PRYDNADSFÖREMÅL 7 st bla tupp Serveringskanna Gustavsberg, nagg på locket. H. 4 – 13 cm.
Slutpris: 150 kr
048. GEFLE. ”Vinranka”. Thekoppar 3 st. Uppläggningsfat 3 st, Skålar 2 st och sockerskål.
Slutpris: 475 kr