Visar 1–24 av 76 resultat
016. BELYSNING MED SKIFTANDE LJUSSKEN. H. 32 cm. B. 44 cm. Djup 14 cm.
017. LJUSSTAKE, MÄSSING. Märkt EE. H. 19,5 cm.
026. TAKARMATUR M 6 LJUSARMAR, MÄSSING. H. 36 cm Diam. 34 cm.
044. DIVERSE MYNT i plåtskrin.
061. KOPPARKAFFEPANNA O Jonsson Hallsberg 8 liter.
081. KOPPARKAFFEPANNA märkt ILH. 1800-tal. H inkl handtag 30 cm.
084. BESTICK NS.
088. TENNSTOP 1800-tal någon skada. H 22 cm.
103. JACK ZAN. Skulptur, metall, ”dryckeshorn” sign Zan. 1900-tal. H 15 cm.
105. SAMOVAR ej originaltapp tenn H 42 cm. LJUSSTAKE Ollers H 24 cm.
115. Ljuskrona, modern. Diam. 34 cm.
116. BORDSLAMPA. H. 52 cm.
122. TENNBURK. Stämplad HCG M8. H. 9 cm. Diam. 11 cm.
132. LJUSSTAKAR 1 par metall. 1800-tal. H 27 cm.
149. TAKARMATUR 1960/70-tal. H 25 cm.
159. GOLVLAMPA. Märkt EWA G18.
160. JOSEF FRANK. Golvlampa, Firma Svenskt Tenn. Modell 2568, Mässing, höj och sänkbar, på träfötter. Normalt brukslitage.
161. TERMOSAR 2 st. H 23 resp 26 cm.
162. BLÅSLAMPA. Max Sievert Stockholm. H 23 cm.
163. SPRITKÖK Radius no 42.
164. BLÅSLAMPA. Max Sievert Stockholm 2.0 liter. H 33 cm.
165. BLÅSLAMPA Primus No 603. H 23 cm.
166. FOTOGENKÖK Primus No 25. H 23 cm.
167. FOTOGENKÖK Svea No 1. H 22 cm.