Visar 73–96 av 5385 resultat
359. Harald Wiberg. Grafiskt blad sign Haralde WIberg 158/350, bladet delvis solblekt. Tavlans mått 63 x 78 cm.
360. Grafiskt blad otydbar signatur. Tavlans mått 88 x 67 cm.
361. Svante Warg. Oljemålning sign S Warg -79. Duk 30 x 36 cm.
367. Bestick rostfria
368. Bestick NS mest Svensk Spets
369. Bestick rostfria
370. Bestick NS
381. Väggtavlor 2 st järn 11,5 x 23,5 brons 11,5 x 10 cm.
002. Flasköppnare märkt ”Ducky” Paris. H 8 cm.
008. Choklad/glassform stämplade CC (Charles Cadot et Cie) Brevete Marquise de Fabrique. 1800-tal tenn. H 17 cm. L 29 cm.
028. Oljemålining Gunda Erikson, sign Gunada Erikson ”Vitsippor” Pannå 26 x 18 cm.
029. Lockburkar 2 st vitmetall. H 9,5 cm, L 17 cm, B 13,5 cm och H 7 cm Diam 8,5 cm.
030. Sparbössa Sydsvenska Kredit Aktiebolaget Malmö märkt No 371, original nyckel H 12,5 cm.
039. Leksak, litograferad, plåt 1900-talets mitt made in U.S Zone Germany. L 9,5 cm.
040. Leksaker 3 st, litograferade, plåt 1900-talet. H 15, 11 resp 8 cm.
051. Parti mässing bestående av skål, vaser bl a Skultuna, ljusstakar
055. Parti kaffekvarn, luffarslöjd, mortlar mm
063. Miniatyrhäst tenn, fat, sigill. H. 7,5 cm. Fatets längd 19 cm. Sigill H. 7 cm.
068. Tavla inglasat tryck. 29,5 x 63,5 cm.
069. Wahlberg. Oljemålning. Duk. 65 x 81 cm.
070. Tecknig, otydbar signatur. Tavlans mått: 41 x 57,5 cm.
071. Ingnela Wik-Wilhelmsson. Grafiska blad, 2 st. Tavelmått: 45 x 43 cm.
072. Oljemålning. Otydbar signatur. Motiv från Venedig. Duk med skada. Ramen med skador. 66 x 50 cm.
073. Oljemålning. Duken med några skador. Signerad: LY. 73 x 72,5 cm.