Visar 169–192 av 3961 resultat
302. Ljusstakar 1 par smide H. 30 cm
303. Julgransfötter 1 par H. 16 cm
304. Ljusstake 7-armad H. 31 cm
313. Tennfat diam. 36 cm. Lanterna Masthead, spricka i glaset H. 32,5 cm
323. Tennljusstakar 3-armade 1 par märk L&L K8. H. 27 cm
324. Tennterrin med lock märkt K8 H. 28 cm. Ljuslampetter 1 par L. 27,5 cm. Fat på tassar L. 20,5 cm
Kontr.Silver
342. Medalj, ring silver samt skruvörhänge 1 par double.
344. Kafferservis vitmetall WMF 3 delar
345. Bestick bl a fiskbestick.
346. Bricka NS. Diam 45,5 cm.
348. Ljusstakar 1 par. Kontr.S. Bruttovikt 860 gram. H 18 cm.
349. Sockerströare 2 st bl a Sterling Norway saltkar med glasinsats silver. Matsked och dessertsked. Kontr.S. Bruttovikt 222 gram.
355. Tennskål diam. 20,5 cm. Malmljusstake H. 11,5 cm
356. Terrin med lock, fat mm. Tenn
371. Tennstop 1800-talets mitt. Stämplad Gustaf Wilhelm Lindberg Örebro N4. H. 20 cm
375. Bricka med gallerkant och tassar. Silverplated Sheffield England L. 47 cm. B. 34,5 cm
376. Bricka Silver Plated England L 41 cm. B 31 cm
380. Bestick NS
381. Coaster 2 st, strösockerskål och bestick NS.
384. NSskål med glasinsats nagg. H 15,5 cm. mm
386. Matsked med gravyr och tesked. Kontr.S. Vikt 93 gram.
390. Tennstop 1800-tal. H 22 cm.
394. Ljusstake 7-armad mässing H. 29 cm
007. Ljusstakar 1 par smide H. 40 cm. Ljusstake H. 14 cm diam. 20,5 cm