Visar 22201–22224 av 22250 resultat
Guld
001. RING 18K med sten. Ringens mått 16 mm. Bruttovikt 2 gram.
002. RING 18K med pärla. Ringens mått 15 mm. Bruttovikt 3,5 gram.
003. RING 18K. Ringens mått 18,5 mm. Vikt 6,2 gram.
004. ARMBAND 18K, bismarck. Längd 19 cm. Vikt 19,6 gram.
Silver
005. ARMBAND 925 silver & emalj. Längd 17 cm.
006. RING 18K vg med diamant 0,30 ct. Ringens mått 15 mm. Bruttovikt 1,8 gram.
007. RING 18K med sten & två pärlor. Ringens mått 16 mm. Bruttovikt 1,2 gram.
Klockor
008. FICKUR, Corsar. Dekor av lok på boett, 50 mm.
009. HALSBAND, pansarlänk, förgylld (ej guld). Längd 50 cm.
010. ARMBANDSUR två st. FACIT & MARSHALL.
011. ARMBAND med berlock 18K, bismarck. Längd 19 cm. Vikt 11,5 gram.
012. ARMBAND 18K med pärlor och stavar. Längd 19,5 cm. Bruttovikt 3,7 gram.
013. HALSBAND, manglad länk, förgylld, ej guld. Längd 54 cm.
014. RING 23K. Ringens mått 19,5 mm. Vikt 4,9 gram.
015. RINGAR två st, 23K. Ringarnas mått ca 17 mm. EJ runda. Vikt 11 gram.
016. RING 18K med sten. Ringens mått 18 mm. Bruttovikt 2,4 gram.
017. TISSOT. Armbandsur 33 mm. Repigt glas.
Mynt,sedlar,frimärken
018. KASSASKRIN med svenska och danska mynt även gångbara.
019. SVENSKA SILVERMYNT & SEDLAR. 10kr Jub 1972. 2 kr 1954 & 62. 1 kr 1952. SEDLAR 500 kr (2), 100 kr (4). 50 kr & 20 kr (2)
020. HALSBAND 18K. Längd 45,5 cm. Vikt 32,5 gram.
021. OMEGA SEAMASTER 600. Armbandsur, 1960-tal. Originalask och Omega armband.
022. OMEGA Automatic Genève. 35 mm. Gravyr Läderarmband saknas.
023. TESERVIS, Danmark.. Tekoppar 8 st. Assietter 8 st. Tekanna, liten skada vid pipen. Sockerskålar 2 st. Gräddkanna.
024. LJUSSTAKAR 1 par, malm. H 17 cm.