088. MATSALSBORD M 12 STOLAR. Gustaviansk stil. Etikettsignerade: AB Axel Johanssons möbelverkstäder, Falun. (Kungl.hovleverantör). Stolarna har två olika klädslar 6 + 6 st. Bordet med 2 iläggskivor. Bordets höjd: 77 cm. B. 130 cm. Total längd med iläggskivor: 214 cm. Brukslitage.

Slutpris: 1 300 kr

Artikelnr: 496-088 Kategori: Etikett: