Visar 25–27 av 27 resultat
608. Träfigurer, 2 st. Signerade med blyerts: Gunnar Jansson. H. 16 cm. resp. 16,5 cm.
610. 223 av 228 reproduktioner av bröderna von Wright´s originalplanscher med tillhörande text + häften, 482 sidor.
618. Blyinfattade fönster, 2 par samt 1 st. Blyinfattat glas, historiserande motiv, sekelskiftet 1900. Några skador förekommer, 1 st signerat WF. Mått: 1 par 165 cm, B 54,5 + 53,5 cm, 1 par 165 cm. B. 53,5 cm. Enstaka fönster h. 132,5 cm. B. 95 cm.