Visar 25–31 av 31 resultat
252. PAPYRUSTAVLOR 6 st från Egypten. (2 st med skadat glas)
315. OLJEMÅLNING. Otydbar signatur. Duk. 30 x 100 cm.
321. TAVLOR 3 st akvareller.
349. TAVLA Stig Jonzon
450. JOHAN PETTER OLAI. Oljemålningar, 2 st. Signerade: J. P. Olai. Duk. Något krackelerade. Ramarna med skador. Tavlornas mått: 89 x 53,5 cm.
479. A. STEPHAN. Oljemålning sign A. Stephan. Duk. Tavlans mått 94 x 107 cm. Ram med förgyllnngsskador.
484. TAVLA. Reproduktion, Bruno LILJEORS 1904. Duk 54 x 81 cm.