Slutpris: 150 kr
Slutpris: 200 kr
004. Keramikhöna, keramikskål. Några skador förekommer. Sjöbo. H. 24 cm. resp. 13,5 cm.
Slutpris: 100 kr
Slutpris: 350 kr
Slutpris: 150 kr
Slutpris: 275 kr
014. Keramikfågel, G. H Lomma. H. 7 cm. Vas m hänkel. Germany. Liten nagg. H. 25,5 cm.
Slutpris: 100 kr
Mynt,sedlar,frimärken
Slutpris: 175 kr
Slutpris: 600 kr
Slutpris: 375 kr
Slutpris: 675 kr
Slutpris: 400 kr
022. Kaffekanna, sockerskål, gräddkanna, kaffekoppar 12 st. Jenny Nyström. Kalmar Läns Museum.
Slutpris: 325 kr
Slutpris: 225 kr
Slutpris: 700 kr